Yazılı Basından

Tamamlanan Projeler

Kalyon İnşaat - Kalen Hes 32.8 mw

Kalyon inşaat'a bağlı Kalen Elek. Üret. A.Ş. adına 2006 yılında yapılmış iki regülatör 3500m tünel yükleme havuzu ve 380m cebri boru ve santral binasından oluşmakta ve Giresun ili Yağlıdere ilçesinde yer almaktadır.

Adalı Holding - İncirli Hes 26 mw

Adalı Holding bünyesinde Laskar Elektrik Üretim Ltd. Şti. Adına Yapılan Bir Regülatörü Bir Santral Binası ve 8.500 m. Tünelden oluşan Proje Rize ili Kalkandere ilçesinde Yer Almaktadır.

Rinerji A.Ş. - Cunis Hes 8mw

Trabzon ili Of İlçesine Bağlı Hayrat Mezrası mevkiinde Yapılan Hes. Projesi kapsamında bir Regülatör 800m iletim kanalı,1.650 m ileitm tüneli,Yükleme Havuzu 230m %75e. Cebri Boru ve Santral Binası yer Almaktadır.

Mön İnşaat - Burçak Hes 42 mw

Giresun ili Şebinkarahisar ilçesinde yapılan Burcak Hes I Projesi kapsamında Regülator 14km iletim tüneli yükleme havuzu ve santral binası bulunmaktadır.

Sanko Holding-Sanibey Barajı

Adana ili İmamoğlu ilçesinde seyhan nehri üstünde bulunan baraj 317 mw olması munasebeti ile Türkiyede bulunan özel sektörün yaptığı en büyükler arasında yer almaktadır.

Comsa Sa.-Kızılay-Çayyolu Metro

Türkiyenin Başkenti Ankarada bulunan Kızılay Çayyolu Metro Hattı tünelleri 16km. Çift Tüp Şeklinde olup toplamda 11 istasyondan oluşmaktadır.Kullanımı nedeniyle Türkiyenin en önemli metroları arasında yer almaktadır.

Aydem Yenlenebilir Enerji A.Ş.

Sivas ili Koyulhisar ilçesinde yapılan Koyulhisar Hes I Projesi kapsamında Regülator 24km iletim kanalı yükleme havuzu ve santral binası bulunmaktadır.

Kolin-Kalyon Tkd Enerji A.Ş.

Giresun bölgesinde kurulan Doğankent HES, 74,5 MW kapasiteye sahiptir ve yıllık 313 GWh elektrik üretmektedir. Tesis 2016 yılında hizmete alınmıştır.

Pamel-Bomonti Elekt.Ürt. A.Ş.

Pamel Yenilenebilir Elektrik’in bünyesinde, Adıyaman ilinde yer alan 6,946 MW ve Erzurum ili, Tortum ilçesinde yer alan 7,49 MW kurulu güce sahip 2 adet hidroelektrik santrali bulunmaktadır.